ALAVIS 5 Mini pre psov a mačky 90 tbl. CS

 
Útulok potrebuje Zväčšiť
 

ALAVIS ™ 5 obsahuje kombináciu látky MSM a chondroprotektívnych látok – glukosamín sulfátu, chondroitín sulfátu, kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

Dostupnosť ešte (5 ks)
Cena €13,74 bez DPH
€16,49    
Kód tovaru OBC016435-01
Kategória 1. ČESKOSLOVENSKÝ KASTRAČNÝ PROGRAM
 

ALAVIS 5 Mini pre psov a mačky 90 tbl.

ALAVIS ™ 5 obsahuje kombináciu látky MSM a chondroprotektívnych látok – glukosamín sulfátu, chondroitín sulfátu, kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

Glukosamín sulfát – stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykánmi sú základné stavebné zložky chrupavky.

Chondroitín sulfát – viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Má mierny protizápalový účinok.

Látka MSM – je organicky viazaná síra, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potláčanie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov.

Kyselina hyaluronová – je hlavná súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny hyalurónovej, tým lepšie sú premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny a dochádza k lepšej výžive kĺbových chrupaviek.

Kolagén II. typu – je hlavnou bielkovinou kĺbovej chrupavky, kedy zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda oveľa lepšie využiteľné pre stavbu a obnovu poškodenej chrupavky.

 

Odporúčame podávať:

Psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami (najmä staršie zvieratá či pri poúrazových stavoch)

Športovým a pracovným psom všetkých vekových kategórií napr.: služobné psy, dostihové psy, saňové psy, psy trénujúce agillity, pulling, dog-trekking, fly-ball, tanec so psom, atď.

Šteňatám veľkých a obrích plemien v priebehu vývoja

Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa doporučeného dávkovania priamo do papule alebo s kúskom potravy rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 – 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.

 

Zloženie: 1 tableta obsahuje glukosamín sulfát 500 mg, chondroitín sulfát 200 mg, methylsulfonylmethan 200 mg, kolagén typu II. 60 mg, kyselina hyalurónová 18 mg Ďalšie zložky: mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid kremičitý.

 

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa/mačky.

Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne.

Udržovacia dávka (pokračovací) denne.

1 – 5 kg             1/2 – 1 tablety       1/4 – 1/2 tablety

 5 – 10 kg           1 – 2 tablety          1/2 – 1 tableta

 10 – 15 kg         2 – 3 tablety          1 – 1,5 tablety

 15 – 25 kg         3 – 4 tablety          1,5 – 2 tablety

 25 – 45 kg         4 – 5 tabliet             2 – 2,5 tablety

 45 a viac kg      5 – 6 tabliet             2,5 – 3 tablety

Hmotnosť 0.5 kg
Značka Alavis
Zviera Pes aj mačka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie ktoré, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.