O nás

STARAJÚ SA, ABY ÚTULKY DOSTALI TO, ČO POTREBUJÚ.

Článok bol uverejnený v magazíne Forbes v Decembri 2021
Na ich e-shope je zaregistrovaných 94 útulkov z celého Slovenska, zákazník si sám môže vybrať zariadenie, ktorému pomôže. Ako sa zrodil unikátny projekt Preutulky.sk, hovoria Diana Truchlíková a Filip Minár zo Združenia za práva zvierat.

Od zatúlaného psa k vlastnému útulku
Láska k zvieratám bola pre Dianu už od detstva samozrejmosťou. Ako 11-ročná objavila na ulici túlavého psa a začala preňho hľadať útulok. Keď našla vhodné zariadenie, strávila tam pomáhaním celé roky, až založila vlastný. "Práve to, v akom stave sú zvieratá v osadách a aké množstvo ich tam trpí, ma donútilo vytvoriť vlastné zariadenie, ktoré dáva šancu na život najťažším prípadom," vysvetľuje Diana. V útulku však neustále zápasila s nedostatkom krmiva. "Diana požiadala o pomoc na Facebooku a ľudia objednávali krmivo z rôznych eshopov. Chodilo k nám denne niekoľko kuriérov, v rôznych časoch, s rôznymi druhmi krmiva. Bolo to skvelé, ale tiež chaotické," približuje Filip zrod myšlienky e-shopu Preutulky.sk

Aby útulky dostali to, čo skutočne potrebujú 
V roku 2016 spolu založili e-shop, ktorý dodáva tovar i ďalším útulkom na celom Slovensku. "Napadlo mi, že by bolo skvelé urobiť obchod, kde darcovia zakúpia krmivo presne podľa potrieb daného útulku," vysvetľuje Filip. Vďaka Dianiným skúsenostiam s útulkom vytvárajú presný zoznam položiek, ktoré daná organizácia potrebuje - krmivo, lieky, sanitačné prostriedky, podstielky či prepravky. 


Financujú aj Československý kastračný program
Ziskom z e-shopu však Diana s Filipom tiež financujú aj Československý kastračný program a zamestnávajú ľudí, ktorí im pomáhajú s e-shopom, ale aj pri záchrane zvierat. Vďaka možnosti prispieť pri objednávke každý mesiac konkrétnemu útulku dve eurá, vyzbierali tento rok pre útulky takmer 26-tisíc eur.

"Vykonávali sme prvé plošné kastračné akcie v osadách, kde sa nám otvorili oči. Zachraňovali sme množstvo zúbožených zvierat a zistili sme, že na Slovensku už nie je kde ďalšie zvieratá umiestniť," opisuje Diana. Aj to bol dôvod, prečo sa pustili do výstavby Centra pre týrané, zranené a hendikepované zvieratá. Tie tu nájdu starostlivosť, ktorú by v bežnom útulku nedostali. "Investiícia je značná, spolu to bude niekoľko stotisíc eur. Aj preto sme do nášho e-shopu pridali možnosť prispievať na stavebný materiál. Podporovateľ môže kúpiž jednu tvárnicu, tehlu, vrecko alebo tiež 100kg betónu," hovorí Filip.

Aké majú ďalšie ambície?
"Pravidelne zásobovať všetky útulky kvalitným krmivom, aby ho nikde nebol nedostatok. Radi by sme prispievali k budovaniu existujúcich aj nových útulkov, pretože zvierat v núdzi je na Slovensku obrovské množstvo a miesta v útulkoch sú permanente plné," uzatvára Diana.

Hlavnú fotografiu k článku vytvorila Kristína Zuzulová

 

 

 

Prečo nakupovať u nás?

Tovar doručujeme priamo do útulkov a naraz

Z vlastnej skúsenosti vieme, že nie je praktické dostávať nejaký ten balíček každý deň. Útulkom viac vyhovuje, keď im doručíme všetky objednávky naraz.

Útulky majú prehľad

Každý jeden útulok od nás dostáva súpis doručeného tovaru. Vďaka tomu vedia kto, kedy a čo objednal do ich útulku.

Zákazníci vedia, čo útulok potrebuje

Vďaka sekcii "útulky mesačne potrebujú" viete, čo ktorý útulok spotrebuje v priebehu jedného mesiaca. Každým nákupom sa z potrebného počtu odráta objednané množstvo.

Predávame iba originálny tovar

Všetok tovar, ktorý ponúkame, je originálny. Tovar pochádza od dodávateľov z krajín EU. 

Zákaznícka podpora

Poskytujeme nadštandardnú zákaznícku podporu. Na maily odpovedáme nepretržite, aj v priebehu sviatkov a víkendov. 

Poplatky

Poštovné a balné poplatky sa u nás neúčtujú. U nás platíte iba za samotný tovar.

Radi Vám pomôžeme s výberom aj s nákupom. Môžete nás kontaktovať mailom na eshop@preutulky.sk, alebo cez chat na našej stránke. Tešíme sa na Vás.

Spolupracujeme sospravawebstranok.sk. SEO optimalizácie a správa web stránok. 1% z každej zrealizovanej zákazky venuje na kúpu krmiva pre útulky.