Veterinol 500 ml sprej PPMS

Kód: OBC015901-131
Útulok potrebuje
€11,90 €10,82 bez DPH €2,38 / 100 ml
útulok potrebuje (3 ks)

Veterinárny  prípravok na ošetrenie a dezinfekciu rán.

Detailné informácie

Počet útulků
100+ utuklům pomáhame

100+ Útulkom pomáhame

V našom projekte je zapojených viac ako 100 útulkov z celého Slovenska

Vybraných EUR
82 734 vybraných EUR

82 734 Vyzbieraných EUR

Takúto skvelú sumu sa nám podarilo vyzbierať vďaka možnosti prispieť ešte 2 eurá k objednávke, každý mesiac inému útulku.

Počet zaměstnanců
3 útulky

3 Útulky

Vďaka stavebnému materiálu, ktorý viete kúpiť cez náš eshop, sme pomohli budovať už tri útulky (ČSKP, KS Nová Baňa, OZ Dog Azyl)

10 let patríme k vám
10 let patríme k vám

10+ Patríme k vám

Keďže sme viac ako 10 rokov súčasťou ochrany zvierat, presne vieme, čo útulky potrebujú.

Podrobný popis

VETERINOL
veterinárny  prípravok na ošetrenie a dezinfekciu rán
 
Charakteristika a indikácie:
VETERINOL  je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý prostriedok vo forme roztoku, alebo gélu, ktorý sa používa na čistenie, zvlhčovanie a ošetrovanie akútnych a chronických rán, abscesov, popálenín a odrenín u všetkých druhov zvierat. Znižuje mikrobiálnu záťaž rán a napomáha vytvoreniu vlhkého prostredia v rane, čím umožňuje organizmu rozvinúť vlastný proces hojenia. 
Účinnou látkou VETERINOLU je kyslík a kyselina chlórna. Kyselina chlórna je jednou z hlavných zložiek, ktorú využíva imunitný systém zvierat pri likvidácii patogénov (baktérie, vírusy, kvasinky, plesne a iné). 

VETERINOL  je slovenský výrobok, ktorý bol vytvorený práve za účelom pomoci pri terapii ťažkých a rozsiahlych zranení, pri infikovaných a chronických ranách, pri drobných škrabancoch a eróziách nielen na koži, ale aj na slizniciach. Účinná látka v prípravku presne napodobňuje imunitný systém zvierat a preto VETERINOL nevytvára rezistenciu.  

VETERINOL je bezpečný pre všetky druhy zvierat, vrátane exotických zvierat, vtákov, obojživelníkov a plazov. 
Je vhodný aj pre použitie na oplach zvieracích misiek, hračiek, postrojov, obydlí (klietka, akvárium, terárium) a nástrojov, či pomôcok v strihacích salónoch, v zvieracích obchodoch, a na ambulanciách. VETERINOL nielen dezinfikuje a ošetruje, ale aj účinne eliminuje rôzne pachy.

Zloženie:
Aktívny chlór: zmes kyseliny chlórnej a chlórnanu sodného (< ako 0,06 %) , chlórdioxid, chlorid sodný, voda

Popis :
číry roztok charakteristického zápachu
 
 
Cieľový druh:
VETERINOL je bezpečný pre všetky druhy zvierat, vrátane exotických zvierat, vtákov, obojživelníkov, plazov a rýb.

Kontraindikácie:
Neexistuje kontraindikácia pre aplikáciu VETERINOLU. VETERINOL je možné podávať súbežne so všetkými druhmi liekov, podávaných každou cestou. 
VETERINOL je bezpečný pri opakovanom používaní u gravidných a laktujúcich zvierat, ako aj u zvierat určených pre ľudský konzum.
Je vhodný aj pre výstavné a súťažné zvieratá.

Nežiaduce účinky:
V prípade chronických a ťažko infikovaných rán a abscesov, je možné pozorovať exacerbáciu liečebného procesu, po ktorom nasleduje zmiernenie zápalovej reakcie a celkovo výrazné zlepšenie vzhľadu rany.     
VETERINOL pri aplikácii neštípe, nebolí a zvieratá ho veľmi dobre tolerujú. Neprekáža im mierne slaná chuť, ani slabý zápach chlóru. Veľmi dobre ho prijímajú vo vode, ako aj pri samotnej aplikácii na citlivé a boľavé miesta (koža, sliznice, oči, uši).
U niektorých zvierat je možné pozorovať nepohodlie pri aplikácii spreju a to z dôvodu zvukového vnemu, ktorý pri sprejovaní vytvára. V takom prípade je možné aplikáciu prevádzať formou laváže pomocou striekačky, alebo v kombinácii s namočenou gázou.

Možnosti aplikácie: ? drobné rany, erózie a škrabance ?  rany rôznej etiológie (hryzné rany, tržné rany, bodné rany a iné) ? dermatitídy rôznej etiológie (podlom u koní, „hot-spot“ u malých zvierat) ? chronické a nehojace sa rany ? infikované rany, abscesy ? popáleniny (všetky stupne) ? ošetrenie hniloby kopýt a paznechtov ? dezinfekcia pupočného pahýľa ? dezinfekcia oblasti pred injekčnou aplikáciou
? dezinfekcia kože pred chirurgickým zákrokom (s využitím, alebo bez využitia iných dezinfekčných prostriedkov) ? toaleta uší (možnosť použitia súbežne s otologikami, bezpečný pri ruptúre bubienka) ? toaleta očí (vyplachovanie očí, bakteriálna infekcia, vírusová infekcia – napr. herpes vírus u mačiek) ? toaleta ústnej dutiny (ošetrenie pri stomatitíde, gingivitíde, poraneniach v ústnej dutine a v okolí pyskov, pri laryngo-tracheitíde) ? v abdominálnej dutine perioperačne (napr. pri pyometre na dezinfekciu pahýľa maternice) ? toaleta a výplach análnych žliaz ? irigácia močového mechúra pri cystitíde alebo močových kameňoch ? postoperačná starostlivosť o rany  ? irigácia obsahu maternice pri pyometre  ? toaleta prepucia u psov ? dezinfekcia vemena pred dojením (možnosť využitia aj pri oplachu dojacieho zariadenia, nakoľko Veterinol účinne eliminuje pachy)

Dávkovanie a spôsob aplikácie:
VETERINOL je dostupný vo forme roztoku (sprej, bandaska) a vo forme gélu. Jeho využitie je širšie a je možné ho používať formou irigačného roztoku na výplach nečistôt a odumretých buniek z rany a to súčasne s odstránením nežiaducich patogénov, ako aj k vytvoreniu vlhkého prostredia pomocou kombinácie gélu a obväzových materiálov. VETERINOL je možné aplikovať postrekom, umývaním, výplachom, vtieraním v prípade gélu, ako aj pomocou obkladov. Rany, hlavne tie infikované, je potrebné ošetrovať niekoľkokrát za deň (minimálne 3 - 4x denne). Odporúčame rany vyplachovať postrekom, nakoľko dochádza pod tlakom roztoku ku odstráneniu odumretých buniek a nečistôt z rany. Následne je vhodné aplikovať gázové štvorce namočené v roztoku VETERINOL, alebo VETERINOL gél, ktorý udrží ranu čistú, vlhkú a zabráni možnej kontaminácii z okolia.  
 
 
 
Skladovanie:
VETERINOL roztok a gél je potrebné skladovať v suchu a pri teplote od 5 - 30 °C. Chráňte pred svetlom.  
Prostriedok VETERINOL je určený len pre zvieratá!  Bez predpisu veterinárneho lekára. 

Dodatočné parametre

Kategória: 131. OZ pomoc pre mačky v Šali
Hmotnosť: 0.6 kg
Značka: Veterinol
Zviera: Pes aj mačka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: