ALAVIS kĺbová výživa 90tbl FVU

 
Útulok potrebuje Zväčšiť
 

Tablety pre intenzívnu výživu kĺbov

Dostupnosť ešte (6 ks)
Cena €24,08 bez DPH
€28,90    
Kód tovaru OBC001002-82
Kategória 82. Farma v údolí
 

Tablety pre intenzívnu výživu kĺbov.

Doplnkové krmivo pre psov.

ALAVIS ™ Kĺbová výživa obsahuje látky Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát, čo sú látky, ktoré sa radia do skupiny tzv. Glykozaminoglykánov (GAG). Tieto látky tvoria prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a kĺbovej synoviálnej tekutiny. Ich úbytok sa prejaví vo zhoršeniu funkcie kĺbu a v urýchlenie rozvoja artrotických zmien. Z prípravku ALAVIS ™ Kĺbová výživa sa tieto látky ľahko vstrebávajú a zabudovávajú do poškodenej chrupavky. Ich dostatočný prísun zabezpečuje dlhodobo správnu funkciu chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Mechanizmus účinku týchto látok je spoločný a spočíva v chondroprotektívnym pôsobenia. Účinné látky sú prítomné v potrebnom množstve a naviac v koncentrovanej podobe.

ALAVIS ™ Kĺbová výživa dlhodobo zabezpečuje pevnosť, pružnosť a odolnosť kĺbovej chrupavky.

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ Kĺbová výživa:
Glukosamín sulfát, Chondroitín sulfát

glukosamín sulfát
Glukosamín hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

chondroitín sulfát
Chondroitín sulfát Je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, mierni bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a zmierňuje i priebeh zápalu kĺbu.

ALAVIS ™ Kĺbová výživu odporúčame podávať pre:
- Ochranu a regeneráciu kĺbovej chrupavky
veľmi intenzívnu výživu kĺbov
- Preventívne ošetrenie kĺbov u mladých a zdravých jedincov
zmiernenie bolesti kĺbov
- Zlepšenie pohyblivosti najmä u starších psov
- Spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek
- Predĺženie aktívneho veku zvieraťa

Obsah účinných látok v jednej tablete:
Glukosamín sulfát - 500 mg
Chondroitín sulfát - 400 mg
Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, dihydro- fosforečnan vápenatý, sterean horečnatý, methylhydroxypropylcelulosa

Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Dávkovanie:
psom s hmotnosťou 1 až 5 kg podávajte v prvých 14 dňoch 1 tabletu, ako udržiavaciu dávku potom 1/2 tablety, psom s hmotnosťou 5 až 10 kg podávajte v prvých 14 dňoch 1,5 tablety, ako udržiavaciu dávku potom 3/4 tablety, psom s hmotnosťou 10 až 25 kg podávajte v prvých 14 dňoch 2,5 tablety, ako udržiavaciu dávku potom 1 tabletu, psom s hmotnosťou 25 až 45 kg podávajte v prvých 14 dňoch 3-3,5 tablety, ako udržiavaciu dávku potom 1,5 tablety, psom s hmotnosťou 45 kg a viac podávajte v prvých 14 dňoch 3,5-4,5 tablety, ako udržiavaciu dávku potom 2-2,5 tablety.

Hmotnosť 0.3 kg
Značka Alavis

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie ktoré, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.